Palmy są majestatycznymi roślinami, kojarzącymi się przede wszystkim z przyjemnym ciepłem lata, słońcem, brzegiem oceanu i egzotyką. Są to same pozytywne skojarzenia powodujące, że bardzo wiele osób chciałoby posiadać piękną palmę na własnej posesji lub przed jakimś obiektem, a nawet w domu. Niestety, panujący w Polsce klimat nie sprzyja hodowaniu palm. W tym wypadku fantastycznym rozwiązaniem jest sztuczna palma.

Sztuczna palma – jakie są jej zalety?

Sztuczna palma XXL ze sklepu posiada wiele zalet, między innymi:

– wygląda bardzo realistycznie

– nie trzeba jej podlewać

– przetrwa trudny klimat, chłód

–  jest prosta w czyszczeniu

– nadaje egzotycznego klimatu

– przyciąga wzrok

– może posiadać wiele rozmiarów i kształtów liści

– nie zmieni swoich rozmiarów

Zakup sztucznej palmy nie jest ryzykowny, ponieważ nie trzeba obawiać się o to, czy roślinę zaatakują szkodniki lub czy nie zaszkodzi jej niska temperatura. Można wybrać dokładnie taki rozmiar, jaki będzie pasował do wnętrza budynku lub ogrodu, bez obaw, że za jakiś czas palma zwiększy swoje rozmiary. Dodatkowym atutem jest fakt, że na rynku obecny jest szeroki wybór sztucznych palm, o ciekawych kształtach i wielkościach liści, a także o różnych wysokościach i grubościach pnia. W obecnych czasach sztuczne rośliny wyglądają niesamowicie realistycznie, sprawiając wrażenie, że są prawdziwe. 

Taką palmę czyścić można wilgotną ściereczką, jest więc łatwa w pielęgnacji. Nie trzeba jej podlewać, więc nie ma możliwości, aby zwiędła, co jest niewątpliwą jej zaletą. 

Gdzie będzie pasować sztuczna palma?

Tak unikalna dekoracja, jaką jest sztuczna palma, będzie sprawdzała się w wielu wnętrzach. Najważniejsze jednak, aby były to pomieszczenia stosunkowo przestronne i jasne, bowiem tam ta sztuczna roślina będzie najbardziej przyciągać wzrok, stanowiąc główny akcent aranżacji. Mogą to być:

– przestronne, jasne salony, pokoje dzienne

– hall, duży korytarz w szkole, na uczelni, w urzędzie, w placówce medycznej

– hala główna dworca, pływalni, siłowni

– w salonie kosmetycznym, tatuażu, masażu

– w poczekalniach lekarskich, kinowych

Sztuczną palmę można także umieścić na zewnątrz, na przykład:

– przed pływalnią

– na plaży miejskiej

– przed sklepem ogrodniczym jako zachęcającą reklamę

– na działce, w ogrodzie

Sztuczna palma będzie bardzo dobrze komponować się wszędzie tam, gdzie obecna jest woda. Może być to pływalnia, basen odkryty, basen ogrodowy lub zorganizowana miejska plaża nad jeziorem lub zalewem. Taki wybór dekoracji nada przyjemnego, tropikalnego klimatu i z pewnością sprawi, że miejsce to zapadnie w pamięć.